شکایت لندروور از چینی‌ها

شرکت چینی «ژیانگلینگ موتورز» ((Jiangling Motors که مالک برند لندویند است، در اواخر سال 2014 از یک کراس اوور بانام Landwind X7 رونمایی کرد که کپی کامل و بی‌شرمانه‌ای از رنجروور اووک محسوب می‌شد. بدتر اینکه برخی از فروشندگان لندویند کیت‌های بدنه‌ای را به فروش می‌رسانند که عملاً همان تفاوت‌های کوچکی هم که میان لندویند X7 و رنجروور اووک وجود دارد را از بین می‌برد.

 

Range-Rover-Evoque-02-267x180

 

به همین دلیل جاگوار-لندروور تصمیم گرفته از ژیانگلینگ موتورز به دلیل کپی از اووک شکایت کند. سخنگوی JLR (جاگوار-لندروور) دراین‌باره می‌گوید:

«شرکت ژیانگلینگ موتورز قوانین کپی‌رایت را زیر پا گذاشته و رقابتی ناعادلانه‌ای را با ما آغاز کرده است. به همین دلیل ما هرچه زودتر اقدامات قانونی علیه این شرکت را انجام خواهیم داد».

Range-Rover-Evoque-03-267x180

 

البته یکی از عللی که JLR تصمیم به شکایت از لندویند گرفته این است که رنجروور اووک اولین خودرویی این گروه خودروسازی است که در چین تولید و به بازار عرضه‌شده است. به همین دلیل وجود لندویند X7 که یک‌سوم اووک قیمت دارد موجب کاهش فروش این کراس اوور بریتانیایی شده است.

Landwind-X7-05-267x180

 

خودروسازان چینی تاکنون کپی‌های فراوانی از محصولات محبوب برندهای معتبر خودروسازی دنیا را تولید کرده‌اند اما علیرغم وجود این کپی‌های آشکار و گسترده، خودروسازان جهانی اقدامات قانونی علیه آن‌ها انجام نداده‌اند چراکه احتمال پیروزی در دعاوی حقوقی علیه شرکت‌های چینی را پایین می‌دانند؛ اما اگر جاگوار-لندروور در این شکایت بتواند رأی را به نفع خود بگیرد، امکان ترغیب دیگر خودروسازان جهت اقامهٔ دعوی علیه خودروسازان چینی وجود خواهد داشت. پروسهٔ طرح دعوی علیه ژیانگلینگ موتورز در دادگاه به‌احتمال‌زیاد طولانی و هزینه‌بر خواهد بود اما اجرای عدالت ارزش چنین کاری را دارد.

 

Range-Rover-Evoque-04-267x180

 

pedal.ir

    سایر
  • تعداد بازدید ها : 293 بازدید

پست ثابت