Warning: Use of undefined constant SCRIPT_DEBUG - assumed 'SCRIPT_DEBUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/mtroir/public_html/wp-config.php on line 57
فشرده ترین آپارتمان جهان ساخته شد | مجله اردیبا
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/mtroir/public_html/wp-content/plugins/wordpress-ping-optimizer/cbnet-ping-optimizer.php on line 475


فشرده ترین آپارتمان جهان ساخته شد

94-04-gh785

شرکتی موسوم به Yo! Company در بریتانیا آپارتمانی طراحی کرده است که تقریبا می توان گفت از تمامی فضاهای آشکار و پنهان آن به بهترین شیوه ممکن استفاده شده است.

بسیاری از وسایل این آپارتمان از جمله مبلمان و میز ناهار خوری در فضایی مخفی نگهداری می شوند و تنها در مواقع لزوم از کف خانه یا دیوارهای کاذب خارج می شوند.

طراحان این شرکت توانسته اند در این آپارتمان کوچک دو خوابه ای که تنها ۴۰ متر مربع وسعت دارد مجموعه ای کامل از وسایل زندگی را با استفاده از ترفندهای معماری نوین گرد هم آورند.

یکی از نکات جالب توجه این آپارتمان جدید، نحوه ساخت آن است. طراحان از بلوک های مختلفی استفاده کرده اند تا فرآیند انتقال آنها از کارخانه به محل مورد نظر و سر هم کردن آنها به راحتی و در سریعترین زمان ممکن صورت گیرد.

در این خانه نمایشگر پروژکتور در سقف تعبیه شده است و تنها در موقع نیاز پایین آورده می شود تا فضای محدود آپارتمان به سینمایی مجهز تبدیل شود.

اوج ابتکار به کار رفته در طراحی خانه به آشپزخانه آن مربوط می شود که عملا در دیوار ساخته شده که تنها با کنار زدن یک در کشویی قابل استفاده می شود.

همچنین زمانی که نیاز به استفاده از تخت خواب نباشد، به راحتی و تنها با فشردن یک دکمه کوچک راه سقف خانه می شود.

اخبار علمی – مهر

    سایر
  • تعداد بازدید ها : 215 بازدید

پست ثابت