«مهتاب» فیلم منتخب انجمن منتقدان لس آنجلس

«مهتاب» فیلم منتخب انجمن منتقدان لس آنجلس

آی ‌سینما: سه روز بعد از اعلام برگزیدگان جوایز حلقه منتقدان فیلم نیویورک که «لا لا لند» را به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب کردند، انجمن منتقدان لس آنجلس نیز در رای‌گیری پایان سال خود با اعطای چهار جایزه از جمله جایزه بهترین فیلم به درام مستقل «مهتاب» از جدیدترین ساخته بری جنکینز تقدیر کردند. عجیب آن که درام موزیکال «لا لا لند» که با کسب نامزدی در پنج رشته پیشتاز بود تنها جایزه بهترین موسیقی متن را برای جاستین هورویتز آهنگساز و بنج پاسک و جاستین پل ترانه‌سرایان فیلم به ارمغان آورد.

درام تحسین‌شده «منچستر کنار دریا» – دیگر فیلم محبوب منتقدان نیویورک – که موفق به کسب نامزدی در سه رشته اصلی شده بود هم جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی مرد، بهترین بازیگر نقش مکمل زن و بهترین فیلمنامه را به دیگر رقبای خود در فیلم‌های مستقل «پترسن» (آدام درایور)، «بعضی زنان» (لی‌لی گلداستون) و «خرچنگ» (یورگس لانتیموس، افیتیمس فیلیپو) واگذار کرد و دوم شد.

به گزارش «ددلاین»، فیلم کره‌ای «ندیمه» ساخته پارک چان ووک جایزه بهترین فیلم خارجی زبان و همچنین بهترین کارگردان هنری را از آن خود کرد. از میان دیگر مدعیان بین‌المللی حاضر در فصل جوایز امسال، ایزابل هوپر بازیگر باسابقه فرانسوی جایزه بهترین بازیگر زن را برای اجراهای درخشانش در دو فیلم «او» و «آینده» به دست آورد.

جایزه بهترین کارگردان به بری جنکینز برای «مهتاب» رسید و این در حالی است که هر سه رقیب جنکینز در این رشته شامل «بعضی زنان»، «تونی اردمان» و «حکایات ایلینوی» همگی توسط فیلمسازان زن کارگردانی شده‌اند.

«مهتاب» فیلم منتخب انجمن منتقدان لس آنجلس

مستند «او.جی.: ساخت امریکا» جایزه بهترین تدوین را دریافت کرد و همزمان جایزه بهترین مستند به فیلم «من کاکا سیاه تو نیستم» رسید. جایزه بهترین انیمیشن بلند به «نام تو» تعلق گرفت که در رقابت با انیمیشن‌های پرهزینه امریکایی موفق شد تبدیل به پدیده سال سینمای ژاپن شود و در گیشه سینماهای این کشور بیش از 170 میلیون دلار درآمد کسب کند. در سه روز گذشته، فروش آخر هفته این انیمیشن در سینماهای چین برابر با 41 میلیون دلار اعلام شده است.

انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس شامل 51 عضو است که از این میان، چهل نفرشان را مردان سفیدپوست تشکیل می‌دهند و با این حال، جوایز امسال تنها در دو رشته به سینماگران سفیدپوست رسید و استقبال از تنوع نژادی و جنسیتی در سایر رشته‌ها بسیار چشمگیر بوده است.

مراسم اهدای جوایز انجمن منتقدان لس آنجلس (LAFCA) در تاریخ 14 ژانویه (26 دی) برگزار می‌شود.

 

 

پست ثابت