Warning: Use of undefined constant SCRIPT_DEBUG - assumed 'SCRIPT_DEBUG' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home3/mtroir/public_html/wp-config.php on line 57
«سکوت» مارتین اسکورسیزی در واتیکان در مقر پاپ روی پرده می‌رود | مجله اردیبا
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home3/mtroir/public_html/wp-content/plugins/wordpress-ping-optimizer/cbnet-ping-optimizer.php on line 475


«سکوت» مارتین اسکورسیزی در واتیکان در مقر پاپ روی پرده می‌رود

«سکوت» مارتین اسکورسیزی در واتیکان روی پرده می‌رود

آی ‌سینما: فیلم اقتباسی «سکوت» جدیدترین ساخته مارتین اسکورسیزی، سه‌شنبه (29 نوامبر) با حضور کارگردان برنده اسکار و چهارصد کشیش و مهمان ویژه در واتیکان اقامتگاه رسمی پاپ اعظم روی پرده می‌رود و نخستین اکران جهانی خود را تجربه می‌کند.

این در حالی است که درام مذهبی «آخرین وسوسه مسیح» ساخته 1988 اسکورسیزی با حواشی فراوان و انتقاد شدید بسیاری از فرقه‌های مسیحی روبه‌رو شده بود، تا جایی که شخصیت‌های سرشناس مذهبی همچون «مادر آنجلیکا» از این فیلم به عنوان اثری ویرانگر و نابودکننده ابدی روح بشر یاد کردند.

به گزارش «ایندیپندنت»، فیلم جدید اسکورسیزی در غیاب شخص پاپ فرانسیس در بنیادی متعلق به یسوعی‌های وایتکان برای نخستین‌بار در دنیا روی پرده می‌رود. با وجود حواشی و جنجال‌های مربوط به اکران «آخرین وسوسه مسیح» در 1988، قرار است چهارصد کشیش و مهمان ویژه، سازنده یکی از جنجالی‌ترین درام‌های مذهبی تاریخ سینما را در مراسم روز سه‌شنبه همراهی کنند.

«سکوت» بر اساس کتابی به همین نام به قلم شاساکو اندو نویسنده صاحب‌نام ژاپنی و به عنوان شخصی‌ترین پروژه اسکورسیزی تا امروز جلوی دوربین رفته و روایتگر ماجراهای دو کشیش یسوعی پرتغالی در قرن هفدهم است که برای انجام ماموریتی خطیر راهی ژاپن می‌شوند اما به دلیل باورهای مذهبی‌شان تحت تعقیب مقامات ژاپن قرار می‌گیرند.

اندرو گارفیلد و آدام درایور دو بازیگر نقش اصلی «سکوت» پیش از شروع فیلمبرداری، برای آن که بتوانند اجرایی باورپذیر در مقابل دوربین به نمایش بگذارند، تحت تعلیم کشیشی یسوعی قرار گرفتند و به مدت یک هفته، تمرین روزه سکوت کردند.

 

پست ثابت