خواکین فینکس در نقش کارتونیست جنجالی امریکا

آی ‌سینما: گاس ون سنت و خواکین فینکس بعد از گذشت بیش از دو دهه، دوباره با یکدیگر همکاری می‌کنند. فیلمساز برنده نخل طلا قصد دارد به زودی فیلم زندگی جان کالاهان کارتونیست پیشرو امریکایی را با نقش‌آفرینی فینکس 42 ساله مقابل دوربین ببرد. ماجرای زندگی کالاهان که به خاطر آثار جنجالی و معلولیت جسمی‌اش شهره عام و خاص بود، از مدت‌ها پیش در مرحله پیش‌تولید قرار دارد. اولین همکاری ون سنت و فینکس به کمدی سیاه «به خاطرش مردن» برمی‌گردد که نام بازیگر نامزد اسکار را سر زبان‌ها انداخت.

به گزارش «ورایتی»، فیلمساز 64 ساله بعد از آخرین فیلم خود – «دریای درختان» – که با واکنش به شدت منفی منتقدان حاضر در کن روبه‌رو شد، قصد دارد به زودی ساخت یک پروژه زندگینامه‌ای را آغاز کند. فیلم زندگی جان کالاهان با عنوان «نگران نباش، او نمي‌تواند خیلی روی پاهایش راه برود»، روایتگر ماجراهایی است که سرنوشت کارتونیست مشهور امریکایی را دگرگون می‌کند.

کالاهان در سن 21 سالگی بر اثر تصادف ماشین فلج می‌شود و به عنوان یک‌جور تراپی و روان‌درمانی به طراحی و نقاشی روی می‌آورد. تا چندین دهه، کارهای کالاهان به دلیل تابوها و موضوع‌های هنجارشکنانه‌ای که انتخاب می‌کرد با بازخورد منفی روبه‌رو بود، تا جایی که نمایش آثار او حتی در شهر زادگاهش – پورتلند – ممنوع بود. مجموعه آثار کالاهان پیش از مرگش در سال 2010، در مجلات نیویورکر، پنتهاوس و پلی‌بوی منتشر شد.

زمانی قرار بود رابین ویلیامز فقید در نقش کالاهان مقابل دوربین برود و حالا بعد از گذشته سه دهه از زمانی که اولین جرقه‌های ساخت این فیلم شکل گرفت، فینکس در نقش کارتونیست هنجارشکن و پیشرو امریکایی ظاهر خواهد شد. زمان شروع فیلمبرداری جدیدترین پروژه ون سانت هنوز مشخص نیست و در حال حاضر، تنها حضور فینکس در نقش شخصیت اصلی فیلم قطعی به نظر می‌رسد.

 

    سایر
  • تعداد بازدید ها : 278 بازدید

پست ثابت